Vai mainoties valūtai arī preces kļuva dārgākas? (sms kredīts)

 

           valūta

    Vēl pa visam nesen mēs izmantojām latus, lai norēķinātos par precēm un produktiem, bet nu jau tā ir kā vēsture. Tik ierastos latus un santīmus iemainījām pret eiro, kuru tagad saucam par savu valūtu. Laika posms, kura laikā notika valūtas maiņa bija diez gan mulsinošs un nesaprotams daudziem. Vēljoprojām ir cilvēki, kuri pārrēķina veikalos redzamās eiro summas latos, lai saprastu lietu vērtības. Laikā kad lati kļuva par vēsturi un sāka lietot eiro mainījās visas cenas attiecīgās valūtas kursā. Šīs maiņas laikā bija liela iespēja tirgotājiem spekulēt uz to, ka cilvēki vēl tik labi neorientējas jaunajās cenās un likt maksāt vairāk nekā patiesībā prece maksātu latos. Šo iespēju izmantoja daudzi tirgotāji neskatoties uz valdības centieniem un mēģinājumiem pasargāt patērētājus.

Jau vairāk kā 2 gadus ikdienā izmantojam eiro valūtu. 2014. gada 1. janvārī Latvija kļuva par 18. Eirozonas dalībvalsti un lietoja šo valūtu tajā mirklī kopā ar vairāk nekā 332 miljoniem iedzīvotāju. Eiro ieviešanai bija gan pozitīvas gan arī negatīvas sekas. Pozitīvais bija tas, ka dodoties uz citām Eirozonas dalībvalstīm nebija jādomā par tās valsts valūtu un to kur atrast izdevīgākos maiņas punktus.

Ar valūtas maiņu daudziem cilvēkiem bija problēmas, lai varētu saprast jaunās valūtas preču cenas. Prece, kuras cena bija 1 lats, pēc valūtas maiņas bija jāmaksā 1,42 eiro. Tirgotājiem patīk izmantot populāru preču cenu kura ietver 0,99 summu, piemēram, 3,99 vai 4,59 un tā tālāk. Tas nozīmē, ka cena 1,42 nav vairs tik simpātiska kā cena 1,49 un ar laiku šī summa 1,42 lēnām tika pacelta un beigās par preci bija jāmaksā 1,49. Kā arī netika ierobežotas un noteiktas cenas. Ja cena iepriekš bija 1 lats, tad ar eiro ieviešanu preces cena varēja būt arī 5 eiro, tikai bija nepieciešams norādīt summu latos. Kas nozīmē, ka tirgotājs pavisam viegli varēja pēc eiro ieviešanas uzlikt savas cenas un radīja cenu kāpumu bumu. Dažādu preču grupām cenas bija pat par 30 līdz 50 eiro centiem augstākas nekā tām vajadzēja būt, jo galvenais noteikums pirmos 6 mēnešus bija tikai norādīt cenu latos.

Tika izveidota iniciatīva „Godīgs eiro ieviesējs”, kura bija viens no eiro ieviešanas informatīvās kampaņas stūrakmeņiem, tās mērķis bija cenu stabilitātes veicināšana eiro ieviešanas procesā. Tie tirgotāji, kuri izmantoja šo logo un zīmi „Godīgs eiro ieviesējs”, informēja savus klientus, ka izmanto noteikto eiro kursu un nosaka cenas jaunajām precēm kā to vajadzētu darīt un neapkrāpj cilvēkus.

Protams, laiks, kad ikmēneša ienākumi nepalielinās, bet palielinās tikai izdevumi var būt finansiāli grūts un var nākties meklēt alternatīvas papildus finanšu iegūšanai. Kā viens no populārākajiem veidiem kā ātri tikt pie naudas ir SMS kredīti. Šo kredītu veidu var saukt arī par ātrajiem kredītiem un tie ir pavisam viegli un vienkārši iegūstami, tādēļ arī ir ieguvuši tik lielu popularitāti. Lai saņemtu nepieciešamo kredītu nav vajadzīga ķīla vai galvotājs un šis kredīta veids ir piemērots ikdienas tēriņiem. SMS kredītu ir iespējams savā bankas kontā iegūt tikai dažu minūšu laikā. Iespējams saņemt vidēji no 300 līdz 500 eiro ar ātrā kredīta palīdzību, kas ir pavisam pietiekoši, lai varētu viegli segt savus ikdienas izdevumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *