Vai aizņemties uz ilgu laiku?

naudaKatram var pienākt situācija kad ir nepieciešams aizņemties lielāku naudas summu kādu pirkumu vai citu izdevumu veikšanai. Šādas situācijas var būt ļoti dažādas, bet rezultāts ir vienāds, mēs meklējam izdevīgākos kredītus, lai nenāktos atmaksāt pārlieku lielu naudas summu.

Aizņemoties lielāku naudas summu, vairumā gadījumu, mēs izvēlamies ilgāku atmaksas periodu, taču aizdevēji piedāvā arī iespējas atmaksu veikt jau pavisam īsā laikā. Līdz ar to, nākas izlemt cik ilgi vēlamies maksāt un cik lielu naudas summu katru mēnesi varam atļauties novirzīt aizdevuma segšanai. Pašsaprotami, īsāks atmaksas laiks nozīmēs lielākus maksājumus, taču, tajā pašā laikā, tas nozīmēs arī mazāku pārmaksu par aizdevumu.

Katram aizdevumam tiek piemērota procentu likme, ja neskaita pirmos bezprocentu aizdevumus, kurus izsniedz bez papildus maksas par aizdevumu. Atkārtota kredīta likmi nosaka kā gadā atmaksājamā summa par konkrēto kredītu. Ja jūsu aizdevumam ir piemērota 20% likme tad par katru atmaksas gadu jums nāksies atmaksāt 20% no aizdevuma summas. Ja aizdevumu atmaksājat ātrāk, tad šī summa sarūk. Sarūk nevis procentu apjoms, bet gan kopējās izmaksas, ja atmaksājat aizdevumu viena gada laikā, bet kopējais atmaksas periods ir divi gadi, tad atmaksājamo procentu apjoms sarūk uz pusi.

Protams, tas neko daudz nenozīmē, ja ikmēneša maksājums ir par lielu jūsu iespējām, bet, ja rodas iespēja aizdevumu apmaksāt priekšlaicīgi, to noteikti vajadzētu izmantot. Šādi jūs varat samazināt papildus izmaksas un izvairīties no riska kas pastāv, ka nākotnē radīsies sarežģījumi ar aizdevuma atmaksu.

Kredīti bez maksas ir ļoti plaši izplatīts veids kā risināt visdažādākās problēmas un apmierināt plašu klāstu ikdienas un citas vajadzības. Taču, tajā pašā laikā, kredīti ir arī ļoti riskantas saistības kuras uzņemties vajadzētu tikai situācijās kas ir ļoti rūpīgi pārdomātas un vajadzība ir patiešām adekvāta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *