OCTAS cenas eiro

 

paraksta-līgumu

Ikdienā, iegādājoties jebkuru apdrošināšanu, tostarp OCTA polisi, katra apdrošināšanas firma izvirza savus noteikumus, kas ietekmē cenu, kuru maksājam par konkrēto pakalpojumu. To, cik liela būs apdrošināšanas prēmija, nosaka apdrošinātājs, ņemot vērā dažādus faktorus, kuri ietekmē riskus. Izvērtējot tos kopumā, katra apdrošināšanas firma nosaka galējo polises cenu.

Apdrošināšanas prēmijas jeb maksas par apdrošināšanas apjomu ietekmē vairāki nozīmīgi faktori – transporta līdzekļa tips, vecums, vadītāja braukšanas vēsture u.c.

Iegādājoties apdrošināšanu, jāievēro, ka, apdrošinātāji piedāvās izdevīgāku OCTA polises cenu, ja tā tiks pirkta uz ilgāku laika posmu (piemēram, uz gadu, nevis tikai 3 mēnešiem). Parasti apdrošināšanas polisi iespējams iegādāties uz 3, 6, 9 un 12 mēnešiem (piemēram, Compensa), taču katrai firmai šis piedāvājums var būt atšķirīgs.

Apdrošināšanas izmaksas ietekmē arī transporta līdzekļa tips un pilnā masa. Tas nozīmē, ka par smagās automašīnas vai autobusa OCTA polisi būs jāmaksā vairāk, nekā, ja to iegādātos vieglajam auto.

Tāpat arī transporta līdzekļa vecums un reģistrācijas vieta ir svarīgi faktori, kuri nosaka to, cik maksāsim par apdrošināšanu, proti, dažus gadus vecas automašīnas apdrošināšanas prēmija būs augstāka nekā tās, kurai ir 10 vai vairāk gadu. Tāpat, ņemot vērā satiksmes intensitāti, vairāk par OCTA polisi būs jāmaksā tiem šoferiem, kuri savus spēkratus reģistrē Rīgā vai tās tuvumā. Jāpievērš uzmanība arī tam, ka daži apdrošinātāji mēdz piemērot augstāku apdrošināšanas prēmiju šoferiem, kuru braukšanas stāžs ir neliels.

Ja OCTA vēlēsies iegādāties juridiska persona, tās cena būs krietni augstāka nekā tad, ja to darītu privātpersona, jo automašīnas, kuras pieder uzņēmumiem, nereti tiek izmantotas daudz biežāk un tām arī mēdz būt vairāki lietotāji. Līdz ar to arī auto pielietošanas veids ir nozīmīgs apdrošināšanas polises cenu ietekmējošs faktors. Ja, piemēram, transporta līdzekli izmantos kā taksometru, OCTA polise būs dārgāka nekā tad, ja to izmantotu tikai privātiem mērķiem.

Viens no ļoti svarīgiem faktoriem, kas nosaka apdrošināšanas polises izmaksas, ir transporta līdzekļu īpašnieku klasifikācija (Bonus-Malus), kuru ietekmē viņu braukšanas vēsture (Bonus-Malus klase).

Bonus-Malus sistēmā ietilpst 17 klases. 1. līdz 5. klasei ir paaugstinātais risks, 7. līdz 17. klasei ir pazeminātais risks, savukārt 6. ir sākuma klase, kurai nav noteiktu risku un tā pienākas ikvienam auto, kuram pirmo reizi iegādāta OCTA.

Vērtējot pēc Bonus-Malus klases, iespējams noteikt OCTA polises cenu, proti, augstāka klase nozīmē zemāku apdrošināšanas cenu un pretēji. Piederība konkrētajai klasei tiek noteikta automātiski, izvērtējot personai piederošos vienas kategorijas transporta līdzekļus un to vēsturi pēc konkrētiem kritērijiem: 1) ceļa satiksmes negadījumu skaita pēdējo 11 gadu laikā, kad bijušas izmaksātas apdrošināšanas atlīdzības, kā arī 2) kopējā apdrošināšanas laika pēdējos 11 gados (vērā tiek ņemts dienu skaits, cik ilgi polises ir bijušas spēkā).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *