Latvijas lielāko banku trijnieks.

 

aizkraukles bankas logo

Katrs no mums ir kādas bankas klients, kuru esam izvēlējušies, lai glabātu savus ienākumus. Mums katram ir savi principi kādēļ izvēlēta tieši šī banka. Izvēlētā banka var izcelties ar klientu apkalpošanu, uzticamību utt. Lai arī kādā bankā tiek glabāti mūsu līdzekļi ir pieejama informācija par Latvijas lielākajām bankām. Banku lielums tiek vērtēts pēc to aktīvu lieluma.

Ar vislielāko aktīvu šī gada trešajā ceturksnī izceļas „Swedbank”, kas ir 5,37 miljardi eiro. Salīdzinājumā ar 2014. gada trešo ceturksni „Swedbank” aktīvi ir auguši par 3,4 %. Ar vislielāko aktīvu pieaugumu salīdzinot ar 2014. gada trešo ceturksni , var lepoties „ABLV Bank”, kas ir 11 %, bet aktīvu lielums ir 4,68 miljardi. Lielāko banku trijnieku noslēdz „Rietumu banka” ar 3,76 miljardiem eiro lielu aktīvu septembra beigās un 4,7% pieaugumu kopš pagājušā gada septembra beigām. Ceturtajā vietā ierindojas visiem labi zināmā „SEB banka”, kuras aktīvi septembra beigās sasniedza 3,7 miljardi eiro, bet aktīvu pieaugums kopš pagājušā gada trešā ceturkšņa ir bijis tikai 0,5%. Piektajā vietā stabili ierindojas „Nordea banka” ar aktīvu lielumu 2,75 miljardi eiro un pieaugumu 5,2 % lielumā. Sestās vietas ieguvējai „DNB banka” ir pavisam neliels aktīvu pieaugums, salīdzinot ar citu banku aktīvu pieaugumu kopš 2014. gada trešajā ceturksnī.

seb banka logo

Procentuāli tas sastāda tikai 0,8 %, kas ir mazliet vairāk kā ceturtās vietas ieguvējai „SEB bankai”. „DNB Banka” aktīvu summa sastādīja trešajā ceturksnī 2,41 miljardu eiro. „Citadele” banka ieņem septīto vietu un ir pēdējā no banku topa, kuru varētu ierindot kategorijā kā banka ar aktīvu kopsumma virs 2 miljardiem. „Citadele” bankas aktīvi trešajā ceturksnī sastādīja 2,35 miljardus, un salīdzinot ar pērnā gada trešo ceturksni, tad palielinājums ir par 4,5 %. Sākot ar astotās vietas ieguvēju „Norvik banka”, aktīvu summa bankām ir zem 2 miljardiem eiro. „Norvik banka” aktīvu lielums trešā ceturkšņa beigās ir 1,07 miljardi eiro, bet kopš 2014. gada aktīvi pieauguši par 3,7 %. Pērējām bankām aktīvu summa ir zem 1 miljarda. Ar 727,99 miljoniem eiro devītajā vietā ierindojas „Baltikum bank”. Desmitās un vienpadsmitās vietas ieguvēju aktīvu lielums ir ļoti līdzīgs. Desmitajā vietā ir „Reģionālā investīciju banka” ar 678,53 miljoniem eiro, bet 677,36 miljoni eiro aktīvu summas ir „Privatbank”.

privatbank logo

            Banku sektora darbība vērtēja tikai ar pozitīvu zīmi, jo banku aktīvi ir tikai pieauguši. Pieaugums ir sākot ar 0,5% „SEB bankai” līdz pat 11% „ABLV bank”. Banku sektora kopējais aktīvu lielums septembra beigās ir 31,59 miljardi eiro. Un Banku sektors var lepoties ar aktīvu piegumu 2,5 apmērā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *