Ko par laimi un naudu vajadzētu zināt Tev?

patēriņa kredīts internetāDaudz tiek runāts par to, vai nauda ir saistīta ar laimi, vai ar to pietiek, lai būtu laimīgs. Daži teiks, ka tā noteikti ir, citi, iespējams, atzīs, ka ar naudu vien nepietiek. Patiesība ir kaut kur starp šiem abiem apgalvojumiem.

Kā izrādās, nauda var sniegt laimi, ja izpildās viens vai vairāki no turpmāk minētajiem nosacījumiem:

Tu naudu tērē, lai iegūtu vairāk laika

Kalifornijas universitātē veikts pētījums pierādījis, ka vairums cilvēku, kas laiku uzskata par lielāku vērtību nekā naudu, dzīvē jūtas daudz laimīgāki. Tādēļ, ja Tu papildu naudas līdzekļus izmanto, piemēram, lai nolīgtu apkopēju, kas Tavā vietā iztīra māju, vai arī izmantotu virtuālā asistenta pakalpojumus vai ko citu, kas ietaupa laiku, šis noteikti kalpos par pamatojumu tam, ka nauda var palīdzēt mums kļūt laimīgākiem.

Tu izmanto naudu, lai gūtu lielisku pieredzi

Mēs tiecamies domāt, ka naudu prātīgāk tērēt fiziskām lietām, piemēram, jaunai veļasmašīnai, kuras iegādei, iespējams, tiek izmantots patēriņa kredīts internetā. Jo taču nopirktā veļasmašīna mums kalpos arī nedēļu mēnesi un gadu pēc pirkuma dienas. Taču, piemēram, iztērējot naudu par koncerta biļetēm, pēc tā apmeklēšanas mums nekas nepaliks. Tā, protams, nav taisnība. Ilgāku prieku un laimi sniedz tieši nemateriālo lietu iegāde jeb jaunu pieredžu izbaudīšana, piemēram, došanās uz koncertu, aizbraukšana ceļojumā un tamlīdzīgi.

Tu tērē naudu ar kādu, kas Tev ir svarīgs

Tam, ka cilvēki ir asociālas būtnes, pierādījumu netrūkst, un veselīgas attiecības ar otro pusīti ne tikai uzlabo mūsu pašsajūtu, bet pat spēj paildzināt mūža garumu. Daži psihologi atzīst, ka viens no iemesliem, kādēļ dažādas pieredzes mūs padara laimīgākus, ir tas, ka mēs tās izbaudām kopā ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem. Attiecīgi, arī naudas tērēšana kopā ar šīm personām var likt Tev justies labāk.

Tu naudu tērē, lai kādam palīdzētu vai viņu iepriecinātu

Par dāvināšanas prieku un tā nozīmi biežāk tiek runāts Ziemassvētku sezonā, taču gada laikā ir pietiekami daudz citu svētku dienu un iemeslu, kādēļ iepriecināt vienam otru. Jāņem vērā, ka mūs laimīgākus padara ne tikai dāvanu saņemšana, bet arī to pasniegšana citiem, tādēļ šis ir labs mērķis, kam tērēt naudas līdzekļus.