Kā izvēlēties skrituļdēli?

 

skrituļdēļi iesācējiemPienākusi vasara, un mēs pēc iespējas vairāk laika vēlamies pavadīt laukā. Lai pārvietošanās būtu aktīvāka, varat izmantot skrituļdēli.

Ja esat skrituļdēļu meklējumos, izstāstīsim Tev kā tie iedalās.

Skrituļdēļi iedalās atkarībā no pielietojuma. Ja vēlies veikt trikus, Tev jāizvēlas skeitbordi, taču ātrumam un kā labs pārvietošanās līdzeklis, labi kalpos longbordi un penibordi.

Skeitbordi, jeb skrituļdēļi trikiem – šīs grupas skrituļdēļi iesācējiem vispiemērotākie būs komplektā jau nopērkamie, ar kuriem varēsi braukt, tiklīdz būsi izgājis no veikala.

Tiem, kas pārzina jau šo sporta veidu un vēlas sev īpaši pielāgotu skeitbordu, var iegādāties nepieciešamos materiālus un pats sakomplektēt savu skeitbordu veicot 7 soļus (klājs, ratu pamatne, treki, raizers, riteņi, gultņi, skrūves, smilšpapīrs).

Longbordi no skeitbordiem atšķiras ar to, ka tiem ir lieli riteņi un garāks klājs. Longbordu nav viegli izvēlēties, jo tiem ir dažādas formas, un atkarībā no Tava plānotā pielietojuma, varēsiet izvēlēties vispiemērotāko. Ja pārvietosieties pa pilsētu, tad piemērotāks būs īsāks dēlis ar mazākiem riteņiem, bet ja veiksiet garus un taisnus attālumus, tad piemērotāks būs garāks dēlis ar lieliem riteņiem.

Longbordu populārākās formas ir Pintail, Cick Tail, kā arī Freeride.

Pintail – forma veidojusies no sērfa dēļa, ar platāku centru un šaurākiem galiem.

Cick Tail – ar raksturīgu asti, kas ļauj vieglāk manevrēt.

Freeride – vispopulārākais veids, dēļa forma izveidota tā, lai asos pagriezienos nesaskaras ar riteņiem.

Penibordi ir mazā izmēra skrituļdēļi, kas ir no plastmasas. Vizuāli penibordi atšķiras ar to, ka ir ļoti krāsaini. Tie ir ērti ar to, ka ir mazi izmērā un viegli, tādēļ tos var paņemt ērti visur līdzi. Šie dēļi ir ļoti izturīgi un atgriezīsies savā iepriekšējā formā pat pēc ja tam pārbrauks pāri auto. Tā kā šiem dēļiem ir plastmasas klājs, ar tiem var braukt pat ar plikām kājām.

Izvēloties savu skrituļdēli, neaizmirstiet arī pat drošību, kas jāievēro uz ceļa. Jo obligāta prasība ir galvas ķivere, kā arī sargi elkoņiem, plaukstām un ceļiem.