Jaunā siltināšanas programma uzņem apgriezienus

Tā kā uz šo brīdi ir noslēgtas vienošanās ar 2 bankām (DNB un Citadele),  programma būtībā ir uzsākusi pilnvērtīgu darbu. Tāpat ari jāatzīmē, ka ir apstiprināts pirmais jaunās siltināšanas programmas projekts. Šis projekts ir daudzdzīvokļu nama renovācija Liepājā ar 70 dzīvokļiem. Minētā māja atrodas Vītolu ielā.

Māju siltināšana renovācija energo-efektivitāte

Lai sniegtu plašāku informāciju par siltināšanas iespējām Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija ALTUM izvērš informatīvās kampaņu “Dzīvo siltāk”. Tās ietvaros šī gada rudenī,  oktobra un novembra mēnešos ir plānoti semināri 13 Latvijas pilsētās.  Semināru galvenā tēma – valsts apbalsta saņemšanas iespējas un nosacījumi daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes palielināšanai, renovācijai.

Minētajos pasākumos piedalīsies arī finansētāju pārstāvji – komercbankas. Ar informāciju arī dalīsies profesionāļi, kas dalīsies pieredzē par fasāžu siltināšanu, kā arī siltumapgādes sistēmu renovāciju. Pasākumos piedalīsies ar VUGD (Valsts Ugunsdzēsības un Glābšanas dienesta) pārstāvji, kas sniegs izsmeļošu informāciju par ugunsdrošības jautājumiem (prasībām), kas jāievēro ēku projektēšanas, kā arī vēlāk jau būvniecības procesa laikā.

Semināru mērķauditorija: māju vecākie, īpašnieku biedrību pārstāvji, īpašumu apsaimniekotāji, kā arī renovācijas darbu veicēji – būvniecības uzņēmumu pārstāvji.

Semināru norises laiki un vietas:

  • š.g. 5. Oktobris – Kuldīgas un Saldus pilsētās;
  • š.g. 6. oktobris – Liepājas pilsētā;
  • š.g. 19. Oktobris – Alūksnes un Limbažu pilsētās
  • š.g. 20. Oktobris – Cēsu pilsēta;
  • š.g. 25. Oktobris – Rīgā. Semināra ietvaros tiks nodrošināta arī tiešsaiste interneta mājas lapā;
  • š.g. 26. Oktobris – Iecavas pilsētā
  • š.g. 27. Oktobris – Aizkraukles pilsētā
  • š.g. 2. Novembrī Balvu un Līvānu pilsētās
  • un pēdējais seminārs – š.g. 3. Novembrī – Daugavpilī.

Papildu iepriekš minētajiem semināriem Ekonomikas ministrija un ALTUM piedalīsies arī izstādē “Māja. Dzīvoklis”. Tur kopā ar informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem no 13.- 16. Oktobrim konsultē interesentus par māju renovācijas jautājumiem un iespējām piesaistīt ERAF līdzfinansējumu klātienē.

Jaunās siltināšanas programmas ietvaros laikā no 2016. līdz 2023 gadam daudzdzīvokļu māju  renovācijai būs pieejami 166 470 588 eiro.  Ar šiem līdzekļiem ir plānots nosiltināt apt. 1 700 daudzdzīvokļu ēku.

Zemāk piedāvājam iepazīties ar māju renovācijas pieredzi. Pieredzē dalās namu apsaimniekošanas uzņēmumi no Valmieras un Talsiem.

“Talsu namsaimnieks” pārstāvis – Edgars Bērziņš

“Valmieras namsaimnieks” pārstāvis Valdis Jēgers

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *