Bērnu velosipēda meklējumos: kā izvēlēties labāko?

velosipēdi bērniemVasaras tuvošanās ir īstais laiks, kad padomāt par to, kādās fiziskās aktivitātēs iesaistīt bērnus. Viens no labākajiem veidiem, kā aktīvi pavadīt brīvo laiku, ir braukšana ar velosipēdu.

Velosipēdi bērniem pieejami daudzveidīgā izvēlē, tādēļ svarīgi izvērtēt vairākus kritērijus, lai saprastu, kurš no tiem tad ir vajadzībām atbilstošākais.

Velosipēdu veidi

Pašiem mazākajiem bērniem piemēroti ir dip dap jeb līdzsvara ritenīši bez pedāļiem. Tas ir labs veids, kā uztrenēt līdzsvara izjūtu. Tāpat tirdzniecībā ir arī trīsriteņi. Nopērkami gan tādi modeļi, kas līdzīgi leģendārajai ‘’Spārītei’’, gan arī dažādas mūsdienīgākas versijas – daļai no tām aizmugurē ir garš rokturis ar stūres funkciju, kas lieti noder brīžos, kad mazais braucējs ir noguris mīt pedāļus.

Jāatzīmē, ka viena no modes tendencēm ir līdzsvara ritenis no koka, kas īpaši cieņā tiem, kuri atbalsta ‘’zaļo’’ dzīvesveidu. Vēl kāda priekšrocība – no koka izgatavoti velosipēdi ir svara ziņā vieglāki, nekā braucamrīki no metāla.

Lielākiem bērniem piemēroti velosipēdi ar palīgritenīšiem, ko vēlāk var arī noņemt.

Kā izvēlēties piemērotu velosipēdu?

Skaidrs, ka velosipēda izvēle nav tikai gaumes jautājums. Būtisks aspekts ir arī tā izmērs. Ja plānots iegādāties divriteni, jāizvēlas tāds, kas atbilst bērna auguma garumam. Šajā ziņā palīdzēt var izmēru tabula, taču nevajadzētu vadīties tikai pēc tās. Vislabāk bērnam pašam velosipēdu izmēģināt un pārliecināties, ka tas ir atbilstošs un pietiekami ērts.

Uzsēžoties uz velosipēda, svarīgi, lai bērna pēdas pieskaras zemei. Tāpat jāpievērš uzmanība stūres novietojumam – vislabāk, ka tā ir vidējā augstumā, ļaujot bērnam gūt pilnīgu kontroli pār braucamo. Būtiski arī, lai velosipēds nav pārāk smags – pretējā gadījumā bērna prieks par jauno velosipēdu krietni mazināsies.

Iegādājoties velosipēdu, nevajag aizmirst par drošības elementiem – kāju un roku sargiem, kā arī ķiveri.

Kur iegādāties velosipēdu?

Viens no variantiem, kur doties velosipēda meklējumos, ir specializētie veikali. Tomēr tā nav vienīgā opcija- daudz lielisku piedāvājumu atradīsi arī labākajos interneta veikalos.