7 lietas, kas Tevi padara par vērtīgu darbinieku

 

macibas e skolaLīdz ar darba iegūšanu, darbiniekam sākas laiks, kad sevi ik dienas jāpierāda darba devēja acīs, jo par padarīto darbu tiek pelnīta alga, kā arī darbinieks iet soli solī kopā ar uzņēmuma attīstību, peļņu, klientu vērtējumu un sadarbību. Kā būt labam un vērtīgam darbiniekam, lai vadība ne tikai Tevi ievērotu, bet arī novērtētu, piedāvātu karjeras iespējas, lielāku algu un attīstību, lasi turpinājumā. 

 

  • Spēja pieņemt lēmumus

 

Darbā bieži vien ir situācijas, kad nekavējoties ir jāpieņem svarīgi lēmumi. Spēja izvērtēt situāciju un pieņemt racionālu, uz izdošanos un pozitīvu iznākumu vērstu atrisinājumu, ir izcila un vērtīga darbinieka pazīme, kas ilgtermiņā var uzņēmumam nest daudzus panākumus.

 

  • Mērķtiecība

 

Darbinieks, kurš uz uzdoto darbu tiecas ar pilnu atdevi, ir katra darba devēja sapnis, tāpēc, ja būsi apzinīgs un meklēsi visas stratēģiskās iespējas sasniegt mērķi, un darba uzdevumu izpildīt izcili, tad noteikti tiksi atzinīgi novērtēts. 

Svarīgi- darba uzdevumi, kuriem neredzi atrisinājumu uzreiz, saraksti mazos solīšus līdz lielā mērķa sasniegšanai. Šāda stratēģija ir ļoti vērtīga mērķtiecīgu plānu sasniegšanai, tai skaitā arī karjeras. 

 

  • Uzcītība

 

Izdarīt darbu un izdarīt darbu izcili labi- nav viens un tas pats. Ja Tu katru priekšnieku uzdoto uzdevumu pildīsi ar pilnu atdevi, ieguldīgi tajā gan laiku, gan enerģiju un pozitīvi pret visu attieksies, tad ieguldītais uzņēmumā ar laiku Tev atmaksāsies.

 

  • Komandas spēlētājs

 

Darba devēji ļoti bieži vēlas stabilus darbiniekus, kas strādā pie tiem ilgtermiņā. Tas garantē gan kompetenci, gan izpratni par procesiem, pārmaiņām un visbiežāk arī veido lojalitāti. Darbnieki, kas ir komandas spēlētāji, spēj savā starpā vienoties, spēj viens otru papildināt ar tām zināšanām un prasmēm, kas kolēģim nav, tādejādi veidojot stabilu un efektīvu uzņēmuma mehānismu. Tas attiecas, protams, ne tikai uz zināšanām, bet arī savstarpējām attiecībām- spēt būt draudzīgam, izpalīdzīgam un iesaistīties visos kolektīva pasākumos. Secīgi tas rezultējas arī saliedētu un veselīgu vidi uzņēmumā pat tad, ja ir kāda krīze vai problēmas. 

Ja esi komandas spēlētājs un proti iekļauties kolektīvā, tad Tu pavisam noteikti esi vērtīgs darbinieks.

 

  • Uzticamība

 

Darbinieks, kurš strādā uzņēmuma labā ir liela vērtība. Ja Tavi profesionālie mērķi saistās ar uzņēmuma vīziju un ir kopēji, tad Tu esi pareizajā vietā. 

Uzticamība ir arī īpašība, ko novērtē darba devēji, ja konfidenciālu informāciju nenes ārpus uzņēmuma, kā arī skaidra priekšnieku drošības sajūta, ka uzdodot Tev kādu uzdevumu, Tu noteikti to arī izdarīsi vislabāk un, ka uz Tevi var paļauties.

 

  • Darbinieks kā uzņēmuma vizītkarte

 

Ne tikai kopta āriene  un tīrs formas tērps ir laba darbinieka vizītkarte. Arī tas Tu runā un ko Tu runā par uzņēmumu- izveido Tavas darba vietas reputāciju. 

 

  • Vēlme turpināt augt

 

Apņēmība un vēlme ne tikai strādāt, bet arī apgūt jaunas zināšanas un iegūt izglītību, arī ir vērtīga darbinieka pazīme. Pat, ja Tava izglītība nav pabeigta, Tev ir visas iespējas to izdarīt. 

Darbinieki, kas vēlas pabeigt savu nepabeigto izglītību, nereti izmanto mācības e-skolā vai tālmācības sniegtās izglītības iespējas. Galvenais ir vēlme neapstāties un sasniegt sev vēlamo zināšanu līmeni!