5 svarīgi jautājumi, par kuriem jāpadomā, pirms dzīvnieka adoptēšanas

aizdevumsMājdzīvnieks var padarīt ikdienu daudz piepildītāku un priekpilnāku, tomēr vienmēr jāatceras, ka tā ir arī liela atbildība. Par kādiem jautājumiem būtu jāpadomā, pirms atvest savu jauno mīluli mājās? Par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Vai Tavs dzīves ritms ļaus par kādu rūpēties?

Jātceras, ka jebkurš mājdzīvnieks prasa ne mazums rūpju un uzmanības, tāpēc ļoti svarīgi ir vispirms pārskatīt savu ikdienas ritmu un to, vai būs iespējams sniegt mājdzīvniekam nepieciešamo aprūpi un uzmanību. 

Ja bieži aizkavējies darbā, apmeklē dažādus kursus un treniņus, padomā par to, vai mīlulim spēsi nodrošināt vajadzīgo uzmanības daudzumu. Piemēram, gadījumā, ja esi nolēmis adoptēt suni, jāatvēl laiks arī regulārām pastaigām, ko nebūs iespējams nodrošināt gadījumos, kad esi pārāk noslogots darbā, bieži dodies komandējumos vai uzreiz pēc darba dodies uz sporta treniņu. Šajā gadījumā pienākumi jāsadala starp ģimenes locekļiem, bet vienmēr jābūt skaidri definētam tam, kuram ģimenes loceklim pienākusi kārta, piemēram, izvest suni pastaigā. 

Regulāras rūpes prasa ne tikai suņi, bet arī kaķi un citi mājdzīvnieki, tomēr arī viņu aprūpē būs liela nozīme Tavam dzīves ritmam. Jāatceras, ka jebkuram mīlulim būs nepieciešama regulāra ēdināšana, vienmēr svaigs ūdens un, protams, Tava uzmanība.

Kas atrodas Tavas dzīvesvietas tuvumā?

Ja plāno iegādāties vai adoptēt kādu mājdzīvnieku, padomā par to, lai viss nepieciešamais atrastos Tavas mājvietas tuvumā. Padomā, vai sasniedzamā attālumā atrodas veterinārā klīnika un vieta, kur iegādāties specializēto dzīvnieku pārtiku.

 Ja kā mājdzīvnieks izvēlēts suns, padomā, vai apkārtē atrodas kāds parks vai cita zaļā zona, kurā varēsi viņu izvest pastaigā.

Kas varēs parūpēties par mīluli brīžos, kad Tu dosies tālākos pārbaucienos?

Ja bieži ceļo vai dodies darba komandējumos, jāsaprot, kurš rūpēsies par Tavu mājdzīvnieku prombūtnes laikā.  Protams, ir mājdzīvnieki, kas ir salīdzinoši patstāvīgi, piemēram, kaķi. Šajā gadījumā noderēs tuvumā dzīvojoši draugi vai radinieki, kas regulāri papildinās viņu ūdens un ēdiena krājumus, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka mīlulis neilgosies pēc saimnieka un nealks uzmanības.

 Tāpēc pirms pieņemt lēmumu par kāda mājdzīvnieka adopciju, vispirms konsultējies ar draugiem un ģimeni un vienojies par to, kurš parūpēsies par mīluli gadījumos, kad pats to nespēsi.

Kādi labiekārtošanas darbi vajadzīgi mājoklī?

Ja plāno iegādāties kādu eksotiskāku mājdzīvnieku, vērts padomāt par to, kādi labiekārtošanas darbi būs nepieciešami mājoklī. Ir mājdzīvnieki, kas prasa sevišķi siltu gaisa temperatūru, piemēram, papagaiļi, tāpēc jāpadomā par siltuma nodrošināšanu visa gada garumā. 

Mazākiem mājdzīvniekiem, piemēram, dekoratīvajām žurkām vai fretkām patīk ierīkot migas dažādās spraugās starp mēbelēm vai zem tām. Tāpēc īpaši rūpīgi jāpievēršas šo mīluļu būru labiekārtošanai un jānovērš nepilnības grīdu vai sienu apdarē.

Vai Tavas finanses to atļauj? 

Jārēķinās ar to, ka, ieviešot mājdzīvnieku, pieaugs arī Tavi ikdienas tēriņi. Katram mājdzīvniekam būs nepieciešama kvalitatīva specializētā pārtika, vitamīni un dažādi kažoka kopšanas līdzekļi. Tāpēc pirms kāda mājdzīvnieka adoptēšanas, ir jāsaskaita arī paredzamie ikmēneša izdevumi un jāpārliecinās, ka tie būtiski neietekmēs Tavu ikmēneša budžetu. 

Ja Tev papildus ikmēneša tēriņiem un dažādu obligāto maksājumu segšanai vēl jāatmaksā arī, piemēram, kredīts (neatkarīgi no tā, vai tas ir https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/paterina-kredits vai https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/kreditlinija), ļoti iespējams, ka šobrīd atļauties uzturēt arī dzīvnieciņu tomēr nevari.