5 padomi personīgā budžeta sastādīšanā

patēriņa kredīts internetāBudžeta sastādīšana ir ļoti svarīga, ja cilvēks vēlas sakārtot savas finanses un neuztraukties par tām. Rūpīga sekošana līdzi savām finansēm ļaus samazināt stresa līmeni, kā arī pavērs iespēju ietaupīt kādam lielākam pirkumam.

Raksta turpinājumā atradīsi 5 padomus, kas palīdzēs Tev sastādīt personīgo budžetu.

  1. Pieraksti tēriņus

Lai saprastu, kur paliek Tava nauda, ir jāpieraksta visi tēriņi. Tikai šādā veidā varēsi veikt kādas izmaiņas budžetā, jo būs zināmas jomas, kurās nepieciešams ietupīt. Kā pierakstīt savus tēriņus? To izdarīt ir pavisam vienkārši. Savus tēriņus vari pierakstīt uz parastas balta papīra labas. Ja vēlies, vari arī izveidot failu datorā un tur pierakstīt izdevumus, piemēram, programmā Excel. Taču, ja vēlies, lai šis saraksts Tev vienmēr ir līdzi, tēriņus vari pierakstīt kādā no mobilajām lietotnēm, kas ir paredzētas budžeta sastādīšanai.

  1. Uzstādi konkrētus mērķus

Iespējams, ka Tev ir vairāki sapņi, ko vēlies īstenot, piemēram, iegādāties jaunu automašīnu, veikt mājoklī remontu vai arī doties skaistā ceļojumā. Lai to visu īstenotu, ir nepieciešami naudas līdzekļi. Viens variants ir iekrāt, otrs – aizņemties. Ir cilvēki, kuri sapņu piepildīšanai izmanto tādu iespēju kā patēriņa kredīts internetā. Tas var palīdzēt, tomēr pastāv arī risks, ka aizdevumu atmaksāt būs grūti, līdz ar to radīsies neplānotas problēmas. Visdrošāk ir iekrāt naudu paša spēkiem. Piemēram, ja pirmais, ko vēlies īstenot, ir jaunas automašīnas iegāde, tad aprēķini aptuveno summu, kas nepieciešama. Kad summa būs zināma, Tev atliks katru mēnesi atlikt noteiktu summu, kamēr kopējā summa būs sakrāta. Atceries, ka nepieciešams nospraust konkrētu laika posmu summas krāšanai.

  1. Iepērcies ar sarakstu

Esot veikalā, cilvēki nereti mēdz iegādāties lietas, kas viņiem nav nemaz nepieciešamas. Tāpēc pirms doties uz veikalu noteikti vajadzētu sastādīt iepirkumu sarakstu un iegādāties tikai tās preces, kas tajā atrodas. Pieturēšanās pie saraksta ļauj ietaupīt.

  1. Atsakies no liekā

Iespējams, ka arī Tev ir vairāki tēriņi, bez kuriem noteikti var iztikt. Samazinot šos tēriņus vai pavisam atsakoties no tiem, var ietaupīt diezgan lielu summu. Piemēram, ja esi iegādājies sporta zāles abonementu, taču to neizmanto vai izmanto pārāk reti, tad atsakies no tā. Tāpat, ja esi pieradis regulāri ēst ārpus mājas, labāk sāc vairāk plānot maltītes un gatavot pats. Varbūt Tu izmanto tarifu plānu, kas nav Tev atbilstošs, līdz ar to sanāk pārmaksāt? Nomaini to pret savām vajadzībām piemērotu tarifu plānu.

  1. Maksā ar skaidru naudu

Maksājot ar skaidru naudu, Tu fiziski redzēsi, kā nauda aizplūst no Tava maka, līdz ar to arī vairāk padomāsi, vai konkrētā prece ir nepieciešama.