5 metodes, kā ātri iekrāt naudu

kredītiJa zini, ka tuvojas kāds pamatīgāks tēriņš, tad sākt krāt tam naudu vajag jau tagad. Tu būsi pārsteigts, uzzinot, cik daudz naudas patiesībā vari iekrāt, vienkārši piedomājot pie ikdienas tēriņiem. 

Pārskati mājokli un pārdod nevajadzīgās lietas

Ne vienmēr pavasara tīrīšana jāveic tikai pavasarī. Izbrīvē vienu dienu, kuras laikā pārskati visas drēbes, apavus, dekorus, grāmatas, suvenīrus un visu citu, kas atrodas Tavā mājoklī. Ja ilgāku laiku neesi to darījis, tad nevajadzīgo mantu, visticamāk, būs tiešām daudz. Tās lietas, kuras ir jaunas vai izskatās kā jaunas un varētu būt kādam noderīgas, vari pārdot un tādējādi gan atbrīvot savu telpu no liekām mantām, gan nopelnīt zināmu naudas summu. 

Pērc tikai to, kas tiešām nepieciešams

Nevajadzīgi tēriņi ir tēma, par kuru varētu sarakstīt grāmatu vairākos sējumos. Nedodies uz veikalu izsalcis, sastādi iepirkumu sarakstu un pieturies pie tā, kā arī pirms došanās pie kases pārskati savu iepirkumu grozu un izvērtē, vai tiešām viss tā saturs Tev ir nepieciešams. Centies salīdzināt cenas līdzīgiem produktiem un pamēģini lētākas alternatīvas, ikdienas preces vari iegādāties lielākos iepakojumos, jo tā būs lētāk. Seko līdzi aktuālajām akcijām lielveikalos – atlaides gaļai, piena produktiem u.tml.

Sezonas preces pērc pēc sezonas beigām

Dārza mēbeles, svētku dekori, Ziemassvētku dāvanas, apģērbs, apavi un daudz kas cits sezonas beigās tiek pārdots ar patiešām lielām atlaidēm. Maciņš būs Tev pateicīgs, ja attiecīgās preces pirksi tieši šajā laikā, maksājot par tām vismaz divreiz mazāk. Bet jau atkal – nekrīti lielo atlaižu kārdinājumā un nepērc lietas, kuras nekad neizmantosi. 

Nepusdieno un nepērc kafiju ārpus mājas 

Ievērojama daļa mūsu pārtikas tēriņu tiek iztērēta tieši pusdienām. Pusdienošana sabiedriskās ēdināšanas iestādēs maksās krietni vairāk nekā pusdienu paņemšana līdzi no mājām. Gatavojot vakariņas, vari pagatavot mazliet vairāk ēdiena, lai paņemtu to nākamajā dienā līdzi uz darbu. 

Ja esi kafijas cienītājs, tad cena par divām vai trim līdzi ņemamajām kafijas krūzēm būs gandrīz tāda pati kā cena par kafijas paciņu, no kuras vari pagatavot neskaitāmi daudz kafijas tasīšu.

Iegādājies saldētavu un pievērsies marinēšanai un ievārījumu gatavošanai

Ilgākai ēdiena saglabāšanai iegādājies atsevišķu saldētavu. Ar to nelielo saldētavu, kas parasti nāk līdzi ledusskapim, nepietiks, ja vēlies ilgstoši uzglabāt sezonālos labumus vai gaļu. Saldētava ir ilgtermiņa ieguldījums, kuras iegādei var palīdzēt kredīti, ja tas ņemts apzinīgi.

Vasarā un rudenī ēd ogas un dārzeņus svaigā veidā, stiprinot veselību. Atlikušās ogas ieliec saldētavā vai pārstrādā ievārījumā. Gurķus, tomātus, kabačus, sēnes un visu citu vari pārvērst marinējumos, vēlāk rudenī un ziemā ietaupot kaudzi naudas, jo šīs preces nebūs jāpērk lielveikalā.