5 finanšu mērķi 2020.gadam

īstermiņa aizdevumsJaunā gada sākums ir ideāls laiks, lai apdomātu, ko vēlaties mainīt un uzlabot savā dzīvē, radot plānu, kā to panākt. Daudzi izvēlas savus mērķus saistīt ar finansēm, tādējādi pievēršoties tam, kas notiek ar naudu, cenšoties virzīt naudas plūsmu sev par labu.  

Ar precīzu plānu Jūs varat realizēt savus finanšu mērķus un padarīt šo gadu neaizmirstamu un bagātu ar panākumiem. Lūk, 5 finanšu mērķi 2020.gadam:

1.Izveidot un ievērot budžetu

Ja jau agrāk esat centies izveidot un ievērot budžetu, taču Jums bijušas problēmas ar to, apsveriet iespēju izmantot jaunu pieeju. Domājot par budžetu, mēs vienmēr to saistām ar skaitļiem, jo uzskatām, ka tie mums palīdzēs. Tā vietā ir svarīgi zināt, kādi ir Jūsu mērķi – veidojiet budžetu, balstoties uz mērķiem un vērtībām! 

Neaizmirstiet, ka budžets var būt elastīgs. Ja vienā jomā pārtērējaties, ierobežojiet sevi citā jomā. Veltiet laiku pārdomām un labojumiem, un turpiniet virzīties uz priekšu.

2.Iekrāt vairāk

Dažreiz, lai sāktu krāt vai iekrātu vairāk, sarežģītākais ir gluži vienkārši sākt to darīt. Galvenais ir zināt, kas jādara, un šajā gadījumā rīcības plāns ir sekojošs:

 1. Apkopojiet savus kopējos izdevumus;
 2. Nosakiet aptuveno summu, ko regulāri varat ietaupīt, balstoties uz pašreizējo finansiālo situāciju;
 3. Meklējiet veidus, kur varat ietaupīt, no kā varat atteikties pavisam;
 4. Nostādiet mērķus, kam nepieciešami iekrājumi;
 5. Nostādiet prioritātes, uz kuru rēķina netaupīsiet;
 6. Izvēlieties veidu, kā ietaupīt (automātiskais uzkrājums, krājkase, u.c.);
 7. Rīkojieties!

3.Atmaksāt parādus

Ja šī gada laikā cerat atbrīvoties no parādiem, palieliniet savu iespēju gūt panākumus. Sāciet ar rīcības plāna izveidi, tad koncentrējieties uz to, kas palīdzēs sasniegt mērķus. Ņemiet vērā, ka parādu atmaksa nav ātrs un vienkāršs process, tādēļ esiet pacietīgs un atmaksu veiciet pamazām, taču regulāri! 

Nereti cilvēki uzskata, ka īstermiņa aizdevums ir glābiņš ikvienā situācijā, taču – esiet apdomīgs! Aizdevums var Jums palīdzēt tagad, taču tas veido pamatīgu finanšu slogu un var kaitēt Jums turpmāk.

4.Atteikties no ārpus-mājas maltītēm

Jā, arī šis ir finanšu mērķis! Jūs būsiet pārsteigts, cik daudz tērējat, lai paēstu. Kad esat apkopojis šos izdevumus, ņemiet vērā, ka maltīšu baudīšana mājās ir ne tikai daudz izdevīgāka, bet arī veselīgāka un uzlabo noderīgu prasmi – gatavošanu. Apsveriet iespēju novirzīt ārpus-mājas maltīšu summas parādu atmaksai vai iekrājumu papildināšanai.

5.Palielināt ienākumus

Dažreiz jākoncentrējas mazāk uz uzkrājumiem un tēriņu samazināšanu, vairāk domājot tieši par ienākumu palielināšanu.  Daži no variantiem: 

 • Uzlabot zināšanas, lai varētu pretendēt uz augstāku samaksu vai paaugstinājumu;  
 • Atbrīvoties no nevajadzīgām lietām, pārdodot tās;  
 • Meklēt papildu darbu, ko iespējams apvienot ar pamata ienākumu avotu;  
 • Pelnīt ar hobija palīdzību, u.c.    

Šī stratēģija var palīdzēt gūt vairāk ienākumu, palielināt ietaupījumus, sasniegt mērķus un nodrošināt zināmu aizsardzību gadījumā, ja zaudējat galveno darbu.