4 ieteikumi, kā iekārtot mācību vietu mājās

aizdevumi internetāMācīšanās pilnveido jebkuru cilvēku jebkurā vecumā. Arī, ja Jums mājās ir kāds skolēns vai arī pats mācāties augstskolā vai kādos kursos, ir svarīgi, lai mājās būtu iekārtota piemērota vieta mācībām. Piemērota vieta ļaus nenovērst domas no mājas darbu pildīšanas, mācību vielas apguves vai tās atkārtošanas. 

Ja arī Jūs vai kāds no Jūsu ģimenes šobrīd izglītojas, bet Jums vēl nav atsevišķa vieta skološanās vajadzībām, piedāvājam 4 vienkāršus ieteikumus, kā iekārtot mācību vietu mājās:

 

  • Atrodiet vispiemērotāko vietu mācību stūrītim

 

Piemērotas vietas atrašana reizēm var sagādāt grūtības, īpaši mazā dzīvoklī, tomēr apsveriet visas iespējas, lai izveidotu kaut mazu stūrīti, kuru veltīt tikai mācībām. Varbūt mājoklī iespējams pārbīdīt jau esošās mēbeles, lai atbrīvotu telpas daļu mācību vietai. Domājot par īstās vietas atrašanu, mēģiniet visu sakārtot tā, lai brīdī, kad notiek intensīva mācīšanas, nekas nenovērstu uzmanību. Piemēram, lai acu priekšā neatrodas ieslēgts televizors vai jebkas cits, kas var novērst uzmanību.

 

  • Nodrošiniet pareizu apgaismojumu

 

Lai mācības ritētu raiti un netiktu bojāta redze, nepieciešams nodrošināt labu apgaismojumu. Lieliski, ja iespējams nodrošināt dabisko apgaismojumu ar loga palīdzību. Ja šādas iespējas nav, tad jānodrošinās ar piemērotu mākslīgo apgaismojumu. Jāraugās, lai apgaismojums nebūtu par spilgtu vai par tumšu, un lai tas kristu pareizā lenķī, lai netraucētu rakstīšanai, lasīšanai vai darbam ar datoru.

 

  • Izvēlieties piemērotas mēbeles

 

Mācību vieta nav iedomājama bez piemērotām mēbelēm, kas pamatā ir rakstāmgalds un krēsls. Ir vērts apsvērt tādu galda un krēsla izvēli, kas būtu ne tikai finansiāli izdevīgas, jo citiem reizēm palīgā nāk aizdevumi internetā šādu lietu iegādei, bet arī ergonomiskas. Ergonomiskas mēbeles nodrošinās, to, lai tiktu nodarīts iespējami mazāks kaitīgums veselībai, mugurkaulam un redzei. Ergonomiskas mēbeles ir noderīgas arī brīžos, kad mācību vietā jāpavada salīdzinoši daudz laika vienā pozā. Ja macību procesā vajadzīgs arī dators, tad parūpējieties par to, lai arī tas tiktu novietots ergonomiski pareizā attālumā un leņķī no acīm.

 

  • Veidojiet pareizu lietu organizāciju mācību vietā

 

Lietu organizācija mācību vietā arī ir ļoti svarīgs aspekts, lai mācību gaita uz priekšu ritētu raiti un bez traucēkļiem. Tieši tāpēc no mācību vietas aiznesiet prom visu lieko, kas nav nepieciešams mācību procesā. Atstājiet tikai to, kas nepieciešams. Savukārt skološanās procesam nepieciešamās lietas izkārtojiet tā, lai tām būtu iespējams ērti tikt klāt vajadzības brīdī, piemēram, atvilktnēs vai plauktos. Ja vēlaties, mācību vietā varat novietot arī kādu dekoru vai motivējošu uzrakstu, uz kuru pavērst skatienu brīdī, kad nepieciešams atpūtināt nogurušās acis.