3 prasmes, ko iemācīt saviem bērniem

patēriņa kredītsKad ģimenē ienāk bērns, vecāki vēlas viņam nodrošināt pašus labākos dzīves apstākļus, kā arī dot vēl vairāk, kā paši saņēmuši savā bērnībā. Tomēr bērnu nevajadzētu izlutināt, citādi viņš būs pieradis, ka viņam viss tiek iedots, līdz ar to viņš pats neko nedarīs. Ir vairākas prasmes, ko vecākiem vajadzētu iemācīt saviem bērniem. Šīs prasmes vajadzētu mācīt jau bērnībā, lai pusaudža gados bērns tās varētu pielietot. 

Raksta turpinājumā atradīsiet tās 3 prasmes, kuras dzīvē ir nepieciešamas un kuras jāiemāca saviem bērniem.

Pagatavot maltīti

Maltītes pagatavošana ir viena no tām prasmēm, kas nepieciešama, lai spētu dzīvot, uzņemtu spēkus un justos labi. Bērnam jau mazotnē ir jāsāk mācīt dažādas lietas saistībā ar ēdienu. Jums jādara tā, lai bērnam rastos interese par ēdiena gatavošanu. Nekādā gadījumā bērnam nedrīkt to visu uzspiest ar varu. Pretējā gadījumā bērns nevēlēsies apgūt ēst gatavošanu un izvairīsies no šīs lietas.

Vislabākais veids, kā bērnam iemācīt gatavot ēst, ir darīt visu pamazām. Piemēram, reizi nedēļā Jūs varat uzrīkot ģimenes vakaru, kad pilnīgi visi ģimenes locekļi sanāk virtuvē, un kopīgi pagatavo kādu gardu un iecienītu maltīti. Šis būs patiešām labs veids, kā bērnam iemācīt gatavot un raisīt viņā interesi par šo nodarbi. 

Jo ātrāk Jūsu bērns iemācīsies gatavot, jo patstāvīgāks viņš kļūs. Tas būs ļoti svarīgi, kad bērns uzsāks vidusskolas gaitas, jo tad lielākā daļa bērnu dodas uz skolām, kas vairs nav viņu dzimtajās pilsētās, līdz ar to arī viņiem nākas pamest vecāku mājas un ir jāsāk pašiem par sevi parūpēties. 

Apieties ar naudu

Bērniem jau mazotnē ir jāmāca, ka nauda nerodas no zila gaisa. Nauda ir jānopelna, un lielākoties tas nenākas viegli. Vecāki strādā vairākas stundas dienā, lai nopelnītu sev iztiku. Bērnam ir svarīgi to saprast. 

Pusaudžu gados jau rūpīgāk ir jāmāca bērnam apieties ar naudu, jo šajā vecumā jauniešiem rodas vēlme izklaidēties, kā arī iegādāties gan jaunu apģērbu, gan dažādas ierīces, lai neatpaliktu no citiem pusaudžiem. Bērniem ir jāiemāca veidot arī iekrājumus. 

Tāpat ir jāmāca par lietām, ar kurām viņi iespējams saskarsies, kad uzsāks patstāvīgu dzīvi. Nereti uzsākot patstāvīgu dzīvi, jaunieši izmanto tādu iespēju kā patēriņa kredīts ( vairāk lasīt šeit) tikai, lai nebūtu jāaizņemās nauda no vecākiem, un jaunieši vairs nebūtu atkarīgi no viņiem, arī uzsākot pirmās nopietnās darba gaitas, kad daļa vecāku aizvien cenšas finansiāli palīdzēt bērniem. Vecākiem saviem bērniem ir jāmāca par šādām lietām, kā arī jāatgādina, ka jāaizņemās tikai tad, kad skaidri zina, ka nebūs problēmu ar aizdevuma atmaksu. 

Cienīt citus cilvēkus

Bērniem ir jāiemāca, ka viņiem apkārt dzīvo arī citi cilvēki, tāpēc viņi ir jāciena pat tad, ja tie ir pavisam sveši cilvēki. Tāpat arī nevajadzētu atteikt savu palīdzību, ja bērns to var sniegt. Jo labāk bērns izturēsies pret citiem cilvēkiem, jo labāku attieksmi viņš saņems pretī.